مقالات آموزشی و درمانی

۷ دليلی كه خانم هاى باردار بايد از شكم بند باردارى استفاده كنند

يکی از مهمترین نشانه های بارداری، افزایش دور شکم به دلیل بزرگ شدن رحم می باشد. با گذشت زمان بارداری، عضلات شکم به دليل رشد جنين و بزرگ شدن رحم کشیده مى شوند.. بسیاری از زنان در دوران باردارى با درد در قسمت پايين كمر مواجه مى شوند. درد لگن نیز غالبا در دوران بارداری به دلیل افزایش هورمون ریلاکسین رخ می دهد، که باعث شل شدن مفاصل ران و رباط ها می گردد. شکم بند بارداری ناحیه كمر را در وضعيت طبيعى قرار داده، با حمايت و ايجاد فشار ملايم در ناحیه شکم، کمک به كاهش درد كمر مى كند. شكم بند باردارى پاک سمن سبب وضعيت صحيح در كمر مى شود و به شما اجازه می دهد به راحتی حرکت کنید به خصوص در سه ماه دوم و سوم بارداری.

نكات زير از مهمترين دلايلى است كه بايد از شكم بند هاى باردارى در دوران حاملگى استفاده شود:

۱. از كمر شما در دوران باردارى حمایت مى كند، به ويژه زمان هايى که در حال حمل وسیله ای هستید.

paksaman

۲. به شكل قابل توجهى باعث كاهش اختلالات مفصلى و دردهاى كمر در دوران باردارى ميشود.

paksaman

۳. سبب تسكين درد شكم می شود و قسمتى از وزن را از روى عضلات شكمى بر ميدارد.

paksaman

۴. از اختلالات سياتيک كه در دوران باردارى مى تواند پا و كمر را تحت تاثير قرار دهد و شایع می باشد، جلوگيرى می کند و شما مى توانيد بدون هيچ مشكلى به فعاليت هاى روزانه خود بپردازيد.

paksaman

۵. درصورتیکه همراه با حرکات ورزشی استفاده شود، ميتواند به شكل موثری سبب تقويت عضلات لگن و شكم شود.

paksaman

۶. از ترک هاى روى شكم حاصل از بارداری جلوگيرى مى كند، به این دلیل که بدن شما نیازی به تحمل تمامی وزن جنین ندارد و شکم بند وزن جنین را تعدیل می کند .

paksaman
البته به اين نكته نيز توجه كنيد كه بدون انجام تمرينات ورزشى، بدن شما به شكمبند عادت مى كند و ضعيف مى شود پس تمرينات ورزشى را فراموش نكنيد!

با توجه به مزاياى ذكر شده براى راحتى و آرامش خود و فرزندتان شكمبند هاى باردارى پاک سمن را تهيه فرماييد.(روى محصول مد نظرتان كليک كنيد)

 

               

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *